Yazılarım E-postana gelsin.

Yaz E-Postanı!

30 Ocak 2019 Çarşamba

Jurnal #9 : Tekrar Merhaba!

Özlem Ekici


  Uzun süredir internet erişimim olmadığı sebebiyle blogdan ve sizlerden uzak kaldım. Birkaç günlüğüne de olsa internet bulmuşken bloga az bir değişiklik yapıp size ufak bir merhaba demek istedim. MERHABA!

  Bendeniz daha önceden de bahsettiğim üzere Ankara'ya taşındım ve ufak bir yaramaz ile birlikte okul ve ev ikilemi arasında devam ediyordum. Tabi yeni okul, yeni bir şehir ve aileden bağımsızlık fazla zor geldi başlangıçta, böylelikle sizlerden de fazlasıyla uzak kaldım. Birkaç haftalığına da olsa internet buldum ve hemen bloga koştum geldim.

 Neler yaptım? Neler yapmadım ki? Hacettepe serüvenime başladığım için İngilizce gibi bir derdim vardı ve ilk olarak onun üstesinden gelmem gerekiyordu. Yaz tatilini fırsat bilip evde güzelce çalışayım diyip başına geçsem de bir iki haftanın sonunda boşlamış hatta elimi sürmez olmuştum. Tabi okul başladığında hazırlık gibi bir şeyle de uğraşmak istemesem de ciddiye alıp çalışmalıydım. Ufak bir çizelge ile başladım işe ve kendimin dil öğrenirken nasıl kavrayabileceğini test etmek için de birkaç araştırma yaptım. Ardından ne mi oldu? Evde İngilizce öğrenilmez diyenlere taş çıkarttım. Tabi bununla kalmadım ve başka dillere merak saldım. Şimdilik İngilizce ile birlikte üç dil daha çalışıyorum. Azim ile yapılmayacak iş yoktur diyen annemi doğrulamış oldum. Zaten anneler hep haklıdır!

  Gelelim diğer bir meseleye, okumak! Evet, kitap okumak dışında dergi okumaya da özen gösteriyorum artık. Kitaplarda her ne kadar edebiyata kaçsam da dergilerle felsefe ve bilim üzerine aramı kapatmaya çalışıyorum. Ankara'nın bana kattığı bir diğer güzel şeyden de bahsetmenin tam sırası şu an, kitap kulüpleri ve toplantıları. Sanırım beni en mutlu eden şeylerden biri de bu toplantılar. Her ay bir kez yapılması bana yetmese de o günü iple çektiğime her zaman değiyor. Okul içindeki okuma grubu ve bir diğer okuma grubu ile birlikte her ay en az iki kitapla daha tanışıyorum. Ah, bana kattıkları öyle güzel ki!

  Pamuk bey ile de oldukça mutlu bir ev arkadaşlığımız var. Bazen kavga ediyor, bazen sırnaşıyor ve bazen de oyun oynuyoruz. Tek başınalıktan beni kurtardığı için daha bir bağlandım ona. Soğukta yan yana uyuduğumuz bile oluyor. Neredeyse bir yaşına geldi ve yakalaşan bir doğumgünü partimiz var. :)

Yazmayla ilgili ise aramız biraz açıldı son zamanlarda. Vakit bulamamak değil sebebi, ne zaman başına geçsem dökülmüyorlar kalemimin ucundan. Günlüklerimi bile uzun aralarla yazmaya başladım. Hiç iyiye gitmiyor bu aramızdaki soğukluk! Elimden geldikçe yazmaya ve okumaya gayret göstereceğime dair kendime söz verdiğim halde yazamamak canımı sıkıyor. Umarım en kısa sürede bu günler geçer ve biz yine satırlarda buluşuruz.

Şimdilik benden bu kadar bahsettiğimiz yeter, satırlarda buluştuk. Buralarda hep bir yerlerde görüştük. Hoş kalın.

Özlem Ekici / LEVLA LAVİN

Levla da benim, Özlem de ama buralarda çoğunlukla Levla'nın izini sürüyoruz.

15 yorum:

 1. Hoşgeldin canım benim seni görmek güzel yeniden :) dilerim her şey o güzel gönlünce olur inşallah ayrıca tebrik ediyorum dil öğrenme azmini :) anneler hep haklıdır gerçekten :) sevgiler canım benim en güzeline emanet ol ..

  YanıtlaSil
 2. Daha sık içerik girmen dileğiyle.

  YanıtlaSil
 3. Merhaba. Bloğunuza ilk ziyaretim. Yazılarınız gerçekten samimi ve akıcı. Ara vermeniz takipçileriniz açısından üzücü olmuştur :) Devamlı yazmanız dileğiyle, hoşgeldiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siz de hoş geldiniz :) İnşallah daha sık yazacağım ve umarım daha sık görüşürüz.

   Sil
 4. Benim kafam karıştı biraz, sen zaten Hacettepe Üniversitesinde okumuyor muydun? Ne gibi dergiler var felsefe ve bilim hakkında, belki önermek istersin onlardan da :) Neşeli sevgilerle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Önceden Pamukkalede okuyordum, geçen yıl hacettepeye başladım. Dergi önerilerimi hazırladım size. Yayın sırasında bekliyor. :) Kucak dolusu sevgiler :)

   Sil
 5. Yabancı dil konusunda tebrik ediyorum. Şahanesin!

  YanıtlaSil
 6. sayfanızı yeni keşfettim ve yazılarınız çok hoşuma gitti inşallah uzun yıllar paylaşımlarınıza devam edersiniz ^_^ sayfama da beklerim profil resmime tıklayıp ulaşabilirsiniz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum, sizede geleceğim en kısa sürede, aklımdasınız. :)

   Sil
 7. Daha sık buluşmak dileğiyle... Bende yeni fark ettim siteyi, insana davet sitesine de beklerim...Selam ve Dua ile...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz, inşallah daha sık görüşürüz :)

   Sil
 8. ayyyyy ciciii minnoş aile olmuşunuz hihi. ay her şey yolundaa sevindiim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen çok güzel bir aile oldum kuzumla. :) Herşeycikler de yolunda çok şükür canım :)

   Sil

**Yorumlar sayesinde görüşüyoruz, yorum yazmadan geçmeyin.
**Lütfen yorum kısmında link vermeyin, link içeren yorumlar yayınlanmıyor.
**Yazının konusu dışında sormak veya iletmek istediğiniz bir şey varsa İletişim formunu kullanın.
Sevgiler.

Özlem Ekici, Personal Blogger Templates | Blog aa

Levla'nın Not Defteri - Kişisel Blog | Bütün Hakları Saklıdır | Copyright © | 2016 - 2022